responsiv
Logo - nebankovní půjčka

Nejčastější mýty o nebankovních půjčkách

Nebankovní půjčky v řadě lidí stále vyvolávají nedůvěru. Ve společnosti kolují mýty, které poškozují dobré jméno společností a rozpoutávají zbytečnou paniku. Co se o nebankovních půjčkách traduje, ale nezakládá na pravdě?

1. mýtus: Nebankovní půjčky jsou rizikové

Základem je vybrat si prověřenou soukromou společnost, která má za sebou mnoho spokojených zákazníků. Přečtěte si reference na poskytovatele od ostatních klientů a zjistěte, jaké si účtují poplatky a sankce. Jednotlivé společnosti mezi sebou porovnejte, ale počítejte s vyšším úrokem než v bance.

2. mýtus: Úroky vás dostanou do dluhové pasti

Jednotlivé nebankovní společnosti přistupují k úvěrování zodpovědně, což jim stanovuje i nový spotřebitelský zákon. Zjišťují vaši schopnost splácet a zkoumají, jak půjčka a jednotlivé splátky zatíží váš měsíční rozpočet. Ve vlastním zájmu vždy uvádějte pravdivé údaje, abyste se nedostali do problémů se splácením.

3. mýtus: Nemusíte mít dostatečný příjem

K posouzení žádosti potřebují nebankovní společnosti vědět, zda máte pravidelný a dostatečný příjem. U půjček bez dokládání příjmu nemusíte předkládat potvrzení od zaměstnavatele ani výpisy z účtů, neboť společnosti si dokážou příjem ověřit samy, například přístupem do vašeho elektronického bankovnictví.

4. mýtus: Nejvýhodnější půjčky poznáte podle úroku

Mnoho zájemců o půjčku vybírá úvěr podle výše úroku. Ten však nezahrnuje poplatky spojené s půjčkou. Všímejte si raději hodnoty RPSN, do které se promítají všechny náklady včetně úroku. Tato hodnota vypovídá o tom, o kolik úvěr skutečně přeplatíte.

5. mýtus: Při zpoždění se splácením přijdete o bydlení

Při problémech se splácením o střechu nad hlavou nepřijdete, zvlášť pokud jste nezastavovali nemovitost. Jestliže se dostanete do prodlení se splátkami, informujte o tom své věřitele a požádejte o nový splátkový kalendář nebo odklad splátek. Solidní společnosti vám vyhoví a nebudou vás „vydírat“ exekucí majetku.

Vloženo: 26 února 2018