responsiv
Logo - nebankovní půjčka

Kdy je konsolidace půjček vhodným řešením?

Více půjček může neúměrně zatěžovat rodinný rozpočet. Přitom existuje způsob, jak snížit souhrn všech měsíčních splátek: konsolidací půjček. Pro koho je sloučení úvěrů vhodné a jaké závazky lze spojit do jednoho?

Pro koho je konsolidace určena?

Konsolidace je vhodná pro dlužníky s dobrou platební morálkou, kteří mají dva a více dluhů. Znamená to, že by neměli mít negativní záznam v registru dlužníků. Všechny vaše závazky převezme jedna banka nebo nebankovní společnost a budete mít jeden závazek a jednu splátku.

Jaké jsou výhody konsolidace?

Konsolidací získáte nižší měsíční splátku a v průměru ušetříte až 30 %. Můžete si vyjednat lepší podmínky a prodloužit si dobu splácení, abyste měli co nejnižší splátky. Řada úvěrových společností umožňuje splatit půjčku zdarma a bez sankcí. V neposlední řadě zpřehledníte své závazky a ulevíte svému rodinnému rozpočtu.

Jaké závazky můžete konsolidovat?

Konsolidovat můžete většinu svých závazků: kreditní karty, kontokorenty, spotřebitelské úvěry a v některých případech také hypoteční úvěry a leasing. V průměru lze konsolidovat finanční závazky do výše 500 až 600 tisíc korun. Pro konsolidaci dluhů budete muset doložit svůj pravidelný měsíční příjem. Nejvýhodnější je bankovní konsolidace, ale její schvalovatelnost je poměrně nízká.

Má konsolidace nějaké nevýhody?

I u konsolidace platí, že byste měli porovnat jednotlivé nabídky a ověřit si podmínky. Všímejte si výše RPSN, která je ukazatelem toho, o kolik úvěr přeplatíte. Celková doba splácení u nového úvěru může být delší než u stávajících a ve finále můžete zaplatit více než před sloučením úvěrů. Sloučení půjček je tedy především výhodné pro ty, kteří je nezvládají splácet. Pokud zvládáte jednotlivé úvěry splácet, konsolidace je pro vás zbytečná.

Vloženo: 26 února 2018