responsiv
Logo - nebankovní půjčka

Potřebujete rychle peníze? Tipy, jak je získat

Každý z nás se může dostat do situace, kdy bude potřebovat rychle peníze na neplánované výdaje nebo nové bydlení. Pokud je potřebujete skutečně co nejdříve, přinášíme vám rady, jak si pomoci nebo na koho se obrátit.

Rada č. 1 – Navýšení stávajícího příjmu

Zkuste požádat svého zaměstnavatele o zvýšení platu nebo o mimořádnou práci, za kterou vás finančně odmění. Můžete si také najít takovou brigádu, za niž dostanete peníze ihned na ruku každý den. To představuje řešení vašich momentálních finančních potíží.

Rada č. 2 – Požádejte o bankovní půjčku

Bankovní půjčky jsou bezpečné, nízko úročené a vyřízené v relativně krátké době. Jestliže vlastníte u banky účet, mnohdy vyřídíte celou půjčku přes své internetové bankovnictví. Podmínkou je prokázat dostatečnou bonitu a mít pozitivní úvěrovou historii nebo nemít žádné negativní záznamy v úvěrových registrech.

Rada č. 3 – Obraťte se na nebankovní společnosti

Na nebankovní půjčky dosáhnou i lidé s nižším příjmem a drobnými prohřešky v úvěrových registrech. I nebankovní společnosti však mají za povinnost ověřovat váš příjem a posuzovat vaši bonitu. Jejich podmínky ale nejsou tak přísné a půjčí také zadluženým lidem. Nevýhodou jsou vyšší úroky a poplatky.

Rada č. 4 – Požádejte o půjčku od lidí

V poslední době se rozmáhá trend P2P půjček, které jsou často levnější než bankovní spotřebitelské úvěry. Tzv. peer-to-peer půjčky fungují na tom principu, že investoři půjčí zájemcům za úrok od 3,9 % p.a. Aukce ale může trvat delší dobu a investoři požadují doložení příjmu.

Rada č. 5 – Rychlé nebankovní půjčky

Rychlé nebankovní neboli SMS půjčky jsou oblíbeným produktem, když vám chybí pár tisíc do výplaty. Některé společnosti nabízejí první půjčku zdarma a nepřeplatíte nic navíc. I v tomto případě společnosti posuzují vaši bonitu na základě vámi uvedených informací a většinou si je u částek do 5 tisíc neověřují.

Vloženo: 26 února 2018